• norsk
    • English
  • English 
    • norsk
    • English
  • Login
View Item 
  •   Home
  • Fakultet for arkitektur og design (AD)
  • Institutt for design
  • View Item
  •   Home
  • Fakultet for arkitektur og design (AD)
  • Institutt for design
  • View Item
JavaScript is disabled for your browser. Some features of this site may not work without it.

Prosesser for implementering av velferdsteknologi i helse-og omsorgstjenester

Forshaug, Ann Kristin
Master thesis
View/Open
14006_FULLTEXT.pdf (Locked)
14006_COVER.pdf (Locked)
14006_ATTACHMENT.zip (Locked)
URI
http://hdl.handle.net/11250/2616214
Date
2015
Metadata
Show full item record
Collections
  • Institutt for design [628]
Abstract
Bakgrunn:

Helse-og omsorgstjenestene står ovenfor store endringer i årene som kommer. Innføring og bruk av teknologi er et av flere virkemiddel for å tilby tjenester av god kvalitet. Dette innebærer nye måter å arbeide på for alle involverte aktører. Bruk av designmetoder i offentlige tjenester er et samfunnsaktuelt tema, og det er behov for en utforskning av hvordan designmetoder og verktøy kan brukes for å fasilitere innovasjonsprosjekter i offentlig sektor. Dette gjøres her ved hjelp av en case: innføring av pasientvarslingsanlegg i Trondheim kommune.

Case:

Trondheim kommune innfører nye pasientvarslingsanlegg på sine helse-og velferdssentre. Hovedfunksjonen til anlegget er å la beboerne tilkalle ansatte, men det har også en rekke andre funksjoner og muligheter. Denne teknologien vil føre til endringer i hverdagen på helse-og velferdssenteret. Dette kan bidra til fordeler for beboere, ansatte og pårørende, men endringene kan også få noen utilsiktede virkninger.

Mål:

Hensikten var å forstå hvilke designmetoder og verktøy som kan bidra til å fasilitere en implementeringsprosess som fører til godt fungerende teknologi i hverdagen på helse-og velferdssentrene.

Design med kommunen:

I samarbeid med Trondheim kommune og andre involverte aktører, har jeg arbeidet med å få oversikt over hele implementeringsprosessen, evaluere denne og innføre noen tiltak for forbedring. Dette er nye møtepunkt, bedre informasjon til involverte aktører og bedre formidling av teknologi. Mer involvering av helse-og velferdssentrene og bedre beslutningsgrunnlag skal gjøre prosessen mer effektiv, og føre til en bedre fungerende løsning.

Design for kommunen:

Etter samarbeidet med Trondheim kommune arbeidet jeg individuelt med ytterligere forbedringsmuligheter.

Det foreslås innføring av fire prinsipp:

1: Brukerrepresentanter i prosjekteringen for bedre involvering av brukere.

2: Testing av teknologi underveis i prosessen.

3: Tankegang om kontinuitet.

4: Fokus på tverrfaglig samarbeid.

Som en hjelp til prinsipp fire utviklet jeg en konseptskisse på en håndbok i tverrfaglig samarbeid i en implementeringsprosess.
Publisher
NTNU

Contact Us | Send Feedback

Privacy policy
DSpace software copyright © 2002-2019  DuraSpace

Service from  Unit
 

 

Browse

ArchiveCommunities & CollectionsBy Issue DateAuthorsTitlesSubjectsDocument TypesJournalsThis CollectionBy Issue DateAuthorsTitlesSubjectsDocument TypesJournals

My Account

Login

Statistics

View Usage Statistics

Contact Us | Send Feedback

Privacy policy
DSpace software copyright © 2002-2019  DuraSpace

Service from  Unit